Markdown (3.0.0-rc2) - en to fr translation catalogue (59 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: Scheme
fr: Schéma

en: Password
fr: Mot de passe

en: Weight
fr: Poids

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Settings
fr: Paramètres

en: Insert
fr: Insérer

en: Top
fr: Haut

en: Path
fr: Chemin

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Titles
fr: Titres

en: Before
fr: Avant

en: After
fr: Après

en: User
fr: Utilisateur

en: Configure
fr: Configurer

en: Link Title
fr: Titre du Lien

en: Host
fr: Hôte

en: Up to date
fr: À jour

en: Table
fr: Tableau

en: Attributes
fr: Attributs

en: Allow
fr: Autoriser

en: Override
fr: Supplanter

en: Latest
fr: Les derniers

en: Operation
fr: Opération

en: Query
fr: Requête

en: Footnotes
fr: Notes de bas de page

en: Map
fr: Carte

en: Marker
fr: Marqueur

en: Not Installed
fr: Non installé

en: Relative
fr: Relatif

en: Parser
fr: Analyseur syntaxique

en: Identifier
fr: Identifiant

en: Flat
fr: Plat

en: Set as default
fr: Définir comme paramètre par défaut

en: Error message
fr: Message d'erreur

en: Warning message
fr: Message d'avertissement

en: External Links
fr: Liens externes

en: Experimental
fr: Expérimental

en: External links only
fr: Liens externes seulement

en: Status message
fr: Message d'état

en: No links
fr: Aucun lien

en: Renderer
fr: Moteur de rendu

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Strikethrough
fr: Barré

en: Table Of Contents
fr: Table des contenus

en: No Referrer
fr: Pas de références

en: Internal links only
fr: Liens internes seulement

en: Allowed HTML
fr: HTML autorisé

en: Entity Type ID
fr: Identifiant (ID) du type d'entité

en: Task List
fr: Liste de tâches
