Markdown (3.0.0-rc2) - en to kn translation catalogue (38 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Scheme
kn: ಸ್ಕೀಮ್

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Insert
kn: ಸೇರಿಸಿ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Before
kn: ಈ ಮೊದಲು

en: After
kn: ನಂತರ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Extensions
kn: ಎಕ್ಸ್‍ಟೆನ್ಶನ್‍ಗಳು

en: Host
kn: ಅತಿಥೇಯ

en: Up to date
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Allow
kn: ಅನುಮತಿಸಿ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Port
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಸ್ಥಾನ

en: Normalize
kn: ಸಾಮಾನ್ಯಗೊಳಿಸು

en: Query
kn: ಸಂದೇಹ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Identifier
kn: ಗುರುತುಗಾರ

en: Flat
kn: ಚಪ್ಪಟೆ

en: Error message
kn: ದೋಷ ಸಂದೇಶ

en: Warning message
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ ಸಂದೇಶ
