Markdown (3.0.0-rc3) - en to vi translation catalogue (45 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: Status
vi: Trạng thái

en: Operations
vi: Thao tác

en: Type
vi: Kiểu

en: Enable
vi: Bật

en: Disable
vi: Tắt

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Edit
vi: Sửa

en: None
vi: Không có

en: Scheme
vi: CSDL

en: Password
vi: Mật khẩu

en: Weight
vi: Độ nặng

en: The configuration options have been saved.
vi: Các tùy chọn cấu hình đã được lưu lại.

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Insert
vi: Chèn

en: Top
vi: Đầu

en: Path
vi: Đường dẫn

en: Unknown
vi: Không rõ

en: Before
vi: Trước

en: After
vi: Sau

en: User
vi: Người dùng

en: Configure
vi: Cấu hình

en: Link Title
vi: Tiêu đề của liên kết

en: Extensions
vi: Phần mở rộng

en: Up to date
vi: Phiên bản mới nhất

en: Table
vi: Bảng

en: Attributes
vi: Các thuộc tính

en: Allow
vi: Cho phép

en: Override
vi: Ghi đè

en: Position
vi: Vị trí

en: Latest
vi: Mới nhất

en: Operation
vi: Thao tác

en: Port
vi: Cổng

en: Query
vi: Truy vấn

en: Style
vi: Kiểu dáng

en: Relative
vi: Liên quan

en: Parser
vi: Bộ phân tích cú pháp

en: Identifier
vi: Định danh

en: Set as default
vi: Đặt làm mặc định

en: Error message
vi: Thông báo lỗi

en: Warning message
vi: Cảnh báo

en: Status message
vi: Thông báo tình trạng

en: Weight for @title
vi: Độ nặng cho @title
