Markdown (3.0.0) - en to lt translation catalogue (45 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Save configuration
lt: Išsaugoti konfigūraciją

en: Status
lt: Būsena

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Type
lt: Tipas

en: Enable
lt: Įjungti

en: Disable
lt: Išjungti

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Edit
lt: Redaguoti

en: None
lt: Joks

en: Password
lt: Slaptažodis

en: Weight
lt: Svoris

en: The configuration options have been saved.
lt: Nustatymai išsaugoti.

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Top
lt: Viršus

en: Path
lt: Kelias

en: Unknown
lt: Nežinomas

en: Titles
lt: Pavadinimai

en: Before
lt: Prieš

en: After
lt: Po

en: User
lt: Narys

en: Configure
lt: Konfigūruoti

en: Host
lt: Serveris

en: Up to date
lt: Galioja

en: Table
lt: Lentelė

en: Attributes
lt: Požymiai

en: Allow
lt: Leisti

en: Override
lt: Perrašyti

en: Position
lt: Pozicija

en: Latest
lt: Data

en: Operation
lt: Veiksmai

en: Port
lt: Šliuzas

en: Query
lt: Užklausa

en: Map
lt: Žemėlapis

en: Style
lt: Stilius

en: Parser
lt: Apdorotojas

en: Set as default
lt: Nustatyti kaip numatytąją

en: Error message
lt: Klaidos žinutė

en: Warning message
lt: Įspėjimo žinutė

en: Placeholder
lt: Vietaženklis

en: External links only
lt: Tik išorinės nuorodos

en: Status message
lt: Būsenos žinutė

en: Weight for @title
lt: @title svoris

en: Internal links only
lt: Tik vidinės nuorodos
