Markdown (3.0.1) - en to ku translation catalogue (29 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Save configuration
ku: پاشەکەوتکردنی شێوەپێدان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Type
ku: جۆر

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: None
ku: هیچ

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: Weight
ku: سەنگ

en: The configuration options have been saved.
ku: هەڵبژردنەکانی ڕێکخستن پاشەکەوت کرا.

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Top
ku: سەرەوە

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Configure
ku: شێوەپێدان

en: Up to date
ku: نوێترینە

en: Table
ku: خشتە

en: Allow
ku: ڕێگابدە

en: Operation
ku: کردار

en: Port
ku: دەروازە

en: Error message
ku: هەڵەپەیام

en: Warning message
ku: پەیامی ئاگاداری

en: Status message
ku: پەیامی ڕەوش

en: Weight for @title
ku: سەنگ بۆ @title
