Markdown (3.0.1) - en to cy translation catalogue (36 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Enable
cy: Galluogi

en: Disable
cy: Analluogi

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: None
cy: Dim

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Weight
cy: Pwysau

en: The configuration options have been saved.
cy: Mae dewisadau ffurfweddu wedi ei gadw.

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Insert
cy: Mewnosod

en: Path
cy: Llwybr

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: Before
cy: Cynt

en: After
cy: Ar ôl

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Link Title
cy: Pennawd Dolen

en: Host
cy: Gwesteiwr

en: Up to date
cy: Yn gyfoes

en: Table
cy: Tabl

en: Allow
cy: Caniatau

en: Override
cy: Gwrthwneud

en: Position
cy: Lleoliad

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: Query
cy: Ymholiad

en: Style
cy: Arddull

en: Relative
cy: Cymharol

en: Error message
cy: Neges wall

en: Warning message
cy: Neges rybudd

en: Status message
cy: Neges statws
