Markdown (8.x-2.0-alpha1) - en to af translation catalogue (19 entries)

en: Images
af: Beelde

en: Disabled
af: Gedeaktiveer

en: Enabled
af: Geaktiveer

en: User
af: Gebruiker

en: Node
af: Mode

en: Code
af: Kode

en: View user profile.
af: Bekyk gebruikersprofiel

en: Deleted
af: Uitgewis

en: Greater than
af: Groter as

en: Less than
af: Kleineras

en: Paragraph one.
af: Paragraaf een.

en: Paragraph two.
af: Paragraaf twee.

en: Emphasized
af: Uitgebring

en: Coded
af: Gekodeer

en: Block quoted
af: Blok-aangehaal

en: First item
af: Eerste item

en: Second item
af: Tweede item

en: Quotation mark
af: Vraagteken

[ctx: Font weight]
en: Strong
af: Sterk in konteks: Font gewig
