Markdown (8.x-2.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (9 entries)

en: Images
bn: ছবি

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: URL
bn: ইউআরএল

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Not found
bn: পাওয়া যায় নি

en: Code
bn: কোড

en: General
bn: সাধারণ

[ctx: Font weight]
en: Strong
bn: মোটা
