Markdown (8.x-2.0-alpha1) - en to eo translation catalogue (20 entries)

en: Images
eo: Bildoj

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Links
eo: Ligiloj

en: User
eo: Uzanto

en: Node
eo: Nodo

en: Code
eo: Kodo

en: View user profile.
eo: Rigardu uzantan profilon.

en: Deleted
eo: Forigita

en: Greater than
eo: Pli granda ol

en: Less than
eo: Malpli granda ol

en: Paragraph one.
eo: Alineo unu.

en: Paragraph two.
eo: Alineo du.

en: Emphasized
eo: Emfazita

en: Coded
eo: Kodita

en: Block quoted
eo: Blokite citita

en: First item
eo: Unua listero

en: Second item
eo: Dua listero

en: Ampersand
eo: Kaj simbolo

en: Quotation mark
eo: Citilo
