Markdown (8.x-2.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (34 entries)

en: Images
fi: Kuvat

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Links
fi: Linkit

en: User
fi: Käyttäjä

en: Not found
fi: Ei löydy

en: Input filters
fi: Syöttömuodot

en: Code
fi: Koodi

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: View user profile.
fi: Näytä käyttäjäprofiili.

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Lists
fi: Listat

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Greater than
fi: Suurempi kuin

en: Less than
fi: Pienempi kuin

en: Title text
fi: Otsikkoteksti

en: Parser
fi: Parseri

en: Alt text
fi: Alt teksti

en: External links only
fi: Vain ulkoiset linkit

en: Paragraph one.
fi: Kappale yksi

en: Paragraph two.
fi: Kappale kaksi.

en: Emphasized
fi: Korostettu

en: Coded
fi: Koodattu

en: Block quoted
fi: Lohkolainaus

en: First item
fi: Ensimmäinen kohta

en: Second item
fi: Toinen kohta

en: Ampersand
fi: &amp;-merkki

en: Quotation mark
fi: Lainausmerkki

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
fi: Suurin osa erikoismerkeistä voidaan syöttää suoraan ilman ongelmia.

en: If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="@html-entities">entities</a> page. Some of the available characters include:
fi: Jos törmäät ongelmiin, kokeile HTML-merkkikoodeja. Yleinen esimerkki on merkkikoodi &amp;amp; merkille &amp;. Täydellisen listan merkkikoodeista löydät HTML:n <a href="@html-entities">merkkikoodit-sivulta</a>. Joitain käytettävissä olevia merkkejä ovat:

en: Cent
fi: Sentti

[ctx: Font weight]
en: Strong
fi: Lihavoitu

en: HTML Entities
fi: HTML-entiteetit

en: Internal links only
fi: Vain sisäiset linkit
