Markdown (8.x-2.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (21 entries)

en: Images
ku: وێنه‌کان

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Node
ku: گرێ

en: Not found
ku: نەدۆزرایەوە

en: Code
ku: کۆد

en: General
ku: گشتی

en: View user profile.
ku: هەژماری ئەندام پیشان بدە.

en: Deleted
ku: سڕایەوە

en: Greater than
ku: گەورەتر لە

en: Less than
ku: کەمتر لە

en: Paragraph one.
ku: پەرەگرافی یەکەم.

en: Paragraph two.
ku: پەرەگرافی دووەم.

en: Emphasized
ku: قەڵەوەکراو

en: Coded
ku: کۆدکراو

en: First item
ku: بڕگەی یەکەم

en: Second item
ku: بڕگەی دووەم

en: Ampersand
ku: نیشانەی پەیوەندی

en: Quotation mark
ku: نیشانەی پرسیار

[ctx: Font weight]
en: Strong
ku: قەڵەو
