Markdown (8.x-2.0-alpha1) - en to lt translation catalogue (28 entries)

en: Images
lt: Vaizdai

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Links
lt: Nuorodos

en: User
lt: Narys

en: Node
lt: Mazgas

en: Not found
lt: Nerasta

en: Input filters
lt: Įvesties filtrai

en: Code
lt: Kodas

en: General
lt: Bendras

en: View user profile.
lt: Rodyti pilną nario profilį.

en: Deleted
lt: Pašalinta

en: Entity
lt: Esybė

en: Greater than
lt: Daugiau nei

en: Less than
lt: Mažiau nei

en: Parser
lt: Apdorotojas

en: External links only
lt: Tik išorinės nuorodos

en: Paragraph one.
lt: Pirmas paragrafas

en: Paragraph two.
lt: Antras paragrafas

en: Emphasized
lt: Pabrauktas

en: Coded
lt: Kodas

en: Block quoted
lt: Citavimo blokas

en: First item
lt: Pirmas elementas

en: Second item
lt: Antras elementas

en: Ampersand
lt: Ženklas &

en: Quotation mark
lt: Kabutės

[ctx: Font weight]
en: Strong
lt: Ryškus

en: Internal links only
lt: Tik vidinės nuorodos
