Markdown (8.x-2.0-alpha1) - en to lv translation catalogue (30 entries)

en: Images
lv: Attēli

en: Disabled
lv: Atspējots

en: Enabled
lv: Iespējots

en: Links
lv: Saites

en: User
lv: Lietotājs

en: Node
lv: Mezgls

en: Not found
lv: Nav atrasts

en: Input filters
lv: Ieejas filtri

en: Code
lv: Kods

en: General
lv: Galvenie

en: View user profile.
lv: Skatīt lietotāja profilu.

en: Deleted
lv: Dzēsts

en: Entity
lv: Entītija

en: Greater than
lv: Lielāks kā

en: Less than
lv: Mazāks kā

en: Title text
lv: Virsraksta teksts

en: Parser
lv: Parsētājs

en: Markdown
lv: Iezīmēšana

en: Alt text
lv: ALT teksts

en: Allowed HTML Tags
lv: Atļautie HTML tagi

en: Paragraph one.
lv: Pirmā rindkopa.

en: Paragraph two.
lv: Otrā rindkopa.

en: Emphasized
lv: Akcentēts

en: Coded
lv: Kods

en: Block quoted
lv: Citāta bloks

en: First item
lv: Pirmais elements

en: Second item
lv: Otrais elements

en: Ampersand
lv: Ampersends

en: Quotation mark
lv: Pēdiņas

[ctx: Font weight]
en: Strong
lv: Treknraksts
