Markdown (8.x-2.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (27 entries)

en: Images
ro: Imagini

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Links
ro: Legături

en: User
ro: Utilizator

en: Node
ro: Nod

en: Not found
ro: Nu s-a găsit

en: Code
ro: Cod

en: View user profile.
ro: Vezi profilul utilizatorului.

en: Deleted
ro: Șters

en: Lists
ro: Liste

en: Entity
ro: Entitate

en: Greater than
ro: Mai mare

en: Less than
ro: Mai mic

en: Title text
ro: Textul titlului

en: External links only
ro: Doar legături externe

en: Paragraph one.
ro: Primul paragraf.

en: Paragraph two.
ro: Paragraful al doilea.

en: Emphasized
ro: Accentuat

en: Coded
ro: Codat

en: Block quoted
ro: Citat bloc

en: First item
ro: Primul articol

en: Second item
ro: Al doilea articol

en: Quotation mark
ro: Ghilimele

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
ro: Cele mai neobișnuite caractere pot fi introduse direct, fără nici o problemă.

[ctx: Font weight]
en: Strong
ro: Îngroșat
    în context: Grosime font

en: Internal links only
ro: Doar legături interne
