Markdown (8.x-2.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (35 entries)

en: Images
tr: Resimler

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Links
tr: Bağlantılar

en: User
tr: Kullanıcı

en: Node
tr: Düğüm

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Input filters
tr: İçerik filtreleri

en: Code
tr: Kod

en: General
tr: Genel

en: View user profile.
tr: Kullanıcı profilini görüntüle.

en: Deleted
tr: Silindi

en: Lists
tr: Listeler

en: Entity
tr: Nesne

en: Greater than
tr: Büyüktür

en: Less than
tr: Küçüktür

en: Title text
tr: Başlık metni

en: Parser
tr: Ayrıştırıcı (parser)

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Allowed HTML Tags
tr: İzin Verilen HTML Etiketleri

en: External links only
tr: Yalnızca dış bağlantılar

en: Paragraph one.
tr: Paragraf bir.

en: Paragraph two.
tr: Paragraf iki.

en: Emphasized
tr: Eğik

en: Coded
tr: Kodlanmış

en: Block quoted
tr: Alıntılanmış blok

en: First item
tr: İlk madde

en: Second item
tr: İkinci madde

en: Ampersand
tr: Ve işareti (&amp;)

en: Quotation mark
tr: Tırnak işareti

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
tr: Özel karakterlerden pek çoğu hiçbir sorun çıkarmadan doğrudan girilebilmektedir.

en: If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="@html-entities">entities</a> page. Some of the available characters include:
tr: Eğer sorun yaşarsanız HTML karakter kodları kullanmayı deneyin. Yaygın bir örnekle açıklarsak: "ve/ampersand" &amp; karakteri için &amp;amp kullanın. Kodların tam bir listesi için HTML'nin <a href="@html-entities">HTML karakter kodları</a> sayfasına bakın. Kullanılabilir karakterlerden bazıları şunlardır:

[ctx: Font weight]
en: Strong
tr: Vurgulu

en: Headings
tr: Başlıklar

en: Internal links only
tr: Yalnızca iç bağlantılar
