Markdown (8.x-2.0-rc2) - en to bn translation catalogue (26 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Weight
bn: ভর

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: Settings
bn: সেটিংস

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Host
bn: হোস্ট

en: Up to date
bn: আপ-টু-ডেট

en: Table
bn: টেবিল

en: Port
bn: পোর্ট

en: Error message
bn: ত্রুটি সম্পর্কিত বার্তা

en: Warning message
bn: সতর্কীকরণ বার্তা

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
