Markdown (8.x-2.0-rc2) - en to it translation catalogue (50 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Settings
it: Impostazioni

en: Insert
it: Inserisci

en: Top
it: In cima

en: Path
it: Percorso

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Titles
it: Titoli

en: Before
it: Prima

en: After
it: Dopo

en: User
it: Utente

en: Configure
it: Configura

en: Link Title
it: Titolo del link

en: Up to date
it: Aggiornato

en: Table
it: Tabella

en: Attributes
it: Attributi

en: Allow
it: Permetti

en: Override
it: Sovrascrivi

en: Position
it: Posizione

en: Latest
it: Ultimo

en: Operation
it: Operazione

en: Port
it: Porta

en: Map
it: Mappa

en: Style
it: Stile

en: Relative
it: Relativa

en: Parser
it: Interprete

en: Identifier
it: Identificativo

en: Set as default
it: Imposta come predefinito

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Experimental
it: Sperimentale

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: External links only
it: Solo collegamenti esterni

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: No links
it: Nessun link

en: Weight for @title
it: Peso per @title

en: Internal links only
it: Solo collegamenti interni

en: Allowed HTML
it: HTML permesso

en: Entity Type ID
it: ID tipo di entità
