Markdown (8.x-2.0-rc2) - en to oc translation catalogue (45 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: Status
oc: Estatut

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: Scheme
oc: Esquèma

en: Password
oc: Senhal

en: Weight
oc: Pes

en: The configuration options have been saved.
oc: Las opcions de configuracion son estadas enregistradas.

en: Settings
oc: Paramètres

en: Top
oc: Naut

en: Path
oc: Camin

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Titles
oc: Títols

en: Before
oc: Abans

en: After
oc: Aprèp

en: User
oc: Utilizaire

en: Configure
oc: Configurar

en: Link Title
oc: Títol del Ligam

en: Host
oc: Òste

en: Up to date
oc: A jorn

en: Table
oc: Tablèu

en: Allow
oc: Autorizar

en: Override
oc: Suplantar

en: Position
oc: Posicion

en: Operation
oc: Operacion

en: Port
oc: Pòrt

en: Query
oc: Requèsta

en: Style
oc: Estil

en: Not Installed
oc: Pas installat

en: Relative
oc: Relatiu

en: Parser
oc: Analisador

en: Identifier
oc: Identificant

en: Error message
oc: Messatge d'error

en: Warning message
oc: Messatge d'avertiment

en: External Links
oc: Ligams extèrnes

en: Status message
oc: Messatge d'estat

en: Renderer
oc: Motor de rendu

en: Weight for @title
oc: Pes de @title
