Markdown (8.x-2.0-rc2) - en to th translation catalogue (33 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: Status
th: สถานะ

en: Type
th: ประเภท

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: The configuration options have been saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Before
th: ก่อน

en: After
th: หลัง

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Host
th: โฮสต์

en: Up to date
th: รุ่นล่าสุด

en: Table
th: ตาราง

en: Allow
th: อนุญาต

en: Position
th: ตำแหน่ง

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: Port
th: พอร์ต

en: Query
th: สอบถาม

en: Map
th: แผนที่

en: Set as default
th: ตั้งเป็นค่าเริ่มต้น

en: Error message
th: ข้อความผิดพลาด

en: Warning message
th: ข้อความเตือน

en: Status message
th: สถานะข้อความ

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title
