Market Wave (1.0.2) - en to hu translation catalogue (28 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Content
hu: Tartalom

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Image
hu: Kép

en: Total
hu: Mindösszesen

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Header
hu: Fejléc

en: Sidebar
hu: Oldalsáv

en: Create new account
hu: Új fiók létrehozása

en: Subtotal
hu: Részösszeg

en: Descriptions
hu: Leírások

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Button text
hu: Gombszöveg

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Content Above
hu: Tartalom felette

en: Content Below
hu: Tartalom alatta

en: Footer Bottom
hu: Alsó lábléc

en: Secondary menu
hu: Másodlagos menü

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Footer Top
hu: Felső lábléc

en: Show slideshow
hu: Diavetítés mutatása

en: Forgot your password?
hu: Elfelejtett jelszó?

en: Check this option to show Slideshow in front page. Uncheck to hide.
hu: Ennek a beállításnak a kiválasztásával lehet a diavetítést megjeleníteni a főoldalon. Az opció kikapcsolásával elrejthető.

en: Primary menu
hu: Elsődleges menü

en: Submitted by @author_name on @date
hu: @author_name küldte be @date időpontban

en: Hero (full width)
hu: Figyelemfelhívó (teljes szélességű)
