Market Wave (1.0.2) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Content
it: Contenuto

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Total
it: Totale

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: Create new account
it: Crea nuovo profilo

en: Subtotal
it: Totale parziale

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Button text
it: Testo del bottone

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Footer Bottom
it: Piè di pagina inferiore

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Footer Top
it: Piè di pagina superiore

en: Forgot your password?
it: Password dimenticata?

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
