Market Wave (1.0.3) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Image
id: Gambar

en: Create new account
id: Buat akun baru

en: Subtotal
id: Sub total

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Content Above
id: Konten Di Atas

en: Content Below
id: Konten Di Bawah

en: Footer Bottom
id: Bagian Bawah Footer

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: Footer Top
id: Bagian Atas Footer

en: Forgot your password?
id: Lupa kata sandi Anda?

en: Primary menu
id: Menu utama

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date
