Marketo MA (3.0.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (33 entries)

en: Pages
nl: Pagina's

en: Description
nl: Beschrijving

en: Action
nl: Actie

en: Edit
nl: Bewerken

en: None
nl: Geen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Form ID
nl: Formulier-ID

en: Basic Settings
nl: Algemene instellingen

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: Roles
nl: Rollen

en: Fields
nl: Velden

en: Events
nl: Evenementen

en: Role
nl: Rol

en: User login
nl: Gebruikerslogin

en: External
nl: Extern

en: Users
nl: Gebruikers

en: Display Name
nl: Naam weergeven

en: Date/Time
nl: Datum/tijd

en: Activity
nl: Activiteit

en: About
nl: Over

en: Add tracking to specific pages
nl: Specifieke pagina's volgen

en: Add tracking for specific roles
nl: Voeg tracking toe voor specifieke rollen

en: Account ID
nl: Account-ID

en: Form display
nl: Formulierweergave

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nl: Specificeer pagina's door hun paden te gebruiken. Gebruik één regel per pad. Gebruik eventueel '*' als jokerteken. Voorbeeldpaden zijn %blog voor de blog pagina en %blog-* voor iedere persoonlijke blog. %front is de voorpagina.

en: Every page except the listed pages
nl: Alle pagina's behalve de genoemde

en: The listed pages only
nl: Alleen de genoemde pagina's

en: Add to the selected roles only
nl: Alleen aan genoemde rollen toevoegen

en: Add to every role except the selected ones
nl: Aan elke rol toevoegen behalve de geselecteerde

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
nl: Indien er geen rollen geselecteerd zijn, worden alle bezoeken bijgehouden. Bezoeken van gebruikers met één van de geselecteerde rollen, worden afhankelijk van de voorgaande instelling, al dan niet bijgehouden.

en: Pages by their paths
nl: Pagina's volgens hun paden
