Marketo MA (3.0.0-alpha4) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Description
fa: شرح

en: Action
fa: عملکرد

en: Edit
fa: تدوین

en: None
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: Form ID
fa: هویت ورقه

en: ID
fa: هویت

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Fields
fa: میدانها

en: Role
fa: نقش

en: User login
fa: ورود کاربر

en: External
fa: خارجی

en: Users
fa: کاربران

en: Display Name
fa: نام نمایشی

en: Activity
fa: فعالیت

en: About
fa: درباره

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: صفحه‌ها را با استفاده از مسیر آنها به ازای هر خط یک  مسیر را مشخص کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. به عنوان مثال از: %blog برای صفحه‌ها وبلاگ، از %blog-wildcard برای صفحه‌ها وبلاگ شخصی و از %front برای صفحه اول جولانما استفاده کنید.
