Marketo MA (3.0.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Description
pt: Descrição

en: Action
pt: Ação

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Salvar

en: Form ID
pt: ID do formulário

en: Basic Settings
pt: Configurações Básicas

en: Not found
pt: Não encontrado

en: Roles
pt: Papéis

en: Fields
pt: Campos

en: Events
pt: Eventos

en: Role
pt: Papel

en: User login
pt: Login do usuário

en: External
pt: Externo

en: Users
pt: Usuários

en: Display Name
pt: Nome da Exibição

en: Date/Time
pt: Data/Hora

en: Activity
pt: Atividade

en: About
pt: Sobre

en: Activities
pt: Atividades

en: Add tracking to specific pages
pt: Adicionar rastreamento para páginas específicas

en: Add tracking for specific roles
pt: Adicionar um controle para papéis específicos

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Especifique páginas usando suas URLs. Digite uma URL por linha. O caractere '*' serve como coringa. Por exemplo: %blog para a página de blogs e %blog-wildcard para todos os blogs pessoais. Use %front para a página inicial.

en: Every page except the listed pages
pt: Todas as páginas exceto as páginas listadas

en: The listed pages only
pt: Apenas as páginas listadas

en: Activity Type
pt: Tipo de atividade
