Markit (1.0.1) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Prefix
de: Präfix

en: Delete
de: Löschen

en: Content
de: Inhalt

en: Type
de: Typ

en: Label
de: Beschriftung

en: Created
de: Erstellt

en: Score
de: Punktzahl

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Mark
de: Markierung

en: Machine name
de: Systemname

en: Owner ID
de: Besitzer-ID

en: Target Entity Type
de: Ziel-Entitätstyp

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.
