Mask Field (2.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Remove
de: Entfernen

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Field
de: Feld

en: Add another
de: Weiteren Beitrag erstellen

en: Pattern
de: Muster

en: Reverse
de: Umkehren

en: Translation
de: Übersetzung

en: Locked
de: Gesperrt

en: Patterns
de: Muster

en: Mask
de: Filterregel

en: Recursive
de: Rekursiv

en: Fallback
de: Alternativlösung
