Mask Field (2.0.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Field
uk: Поле

en: Optional
uk: Необов'язкове

en: Pattern
uk: Шаблон

en: Reverse
uk: Обернено

en: Translation
uk: Переклад

en: Locked
uk: Заблоковано

en: Patterns
uk: Шаблони

en: Symbol
uk: Символ

en: Mask
uk: Маска

en: Recursive
uk: Рекурсивно

en: Fallback
uk: Запасний рядок
