Mason (2.0.0) - en to oc translation catalogue (24 entries)

en: List
oc: Listar

en: Read more
oc: Legir la seguida

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Weight
oc: Pes

en: Category
oc: Categoria

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Layout
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Promoted
oc: Promolgut

en: Configure
oc: Configurar

en: Options
oc: Opcions

en: Not installed
oc: Pas installat

en: Sort by
oc: Triar per

en: Fixed
oc: Fixe

en: Installed
oc: Installat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Debug
oc: Depuracion

en: Columns
oc: Colomnas

en: Fluid
oc: Fluide

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Master
oc: Maître
