Mason (8.x-1.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (18 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Delete
cy: Dileu

en: List
cy: Rhestr

en: Read more
cy: Darllen mwy

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: - None -
cy: - Dim -

en: Weight
cy: Pwysau

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Name
cy: Enw

en: Default
cy: Diofyn

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Fields
cy: Meysydd

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Apply
cy: Ceisio

en: Permanent
cy: Parhaol
