Mason (8.x-1.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (35 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: List
hu: Lista

en: Read more
hu: Tovább

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Weight
hu: Súly

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Layout
hu: Elrendezés

en: ID
hu: Azonosító

en: Promoted
hu: Címlapon

en: Configure
hu: Beállít

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Fields
hu: Mezők

en: Desc
hu: Csökk

en: Cache
hu: Gyorsítótár

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Promoted items
hu: Közzétett elemek

en: Fixed
hu: Rögzített

en: Duplicate
hu: Megkettőzés

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: No caching
hu: Nincs gyorsítótárazás

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Sizes
hu: Méretek

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Permanent
hu: Állandó

en: Fluid
hu: Rugalmas

en: Image linked to content
hu: Tartalomhoz rendelt kép

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester
