Mason (8.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: List
it: Elenco

en: Read more
it: Leggi tutto

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Promoted
it: Promosso

en: Configure
it: Configura

en: Options
it: Opzioni

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Fixed
it: Fisso

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Apply
it: Applica

en: Sizes
it: Dimensioni

en: Columns
it: Colonne

en: Master
it: Principale
