Mason (8.x-1.0-alpha4) - en to ca translation catalogue (22 entries)

en: Delete
ca: Suprimeix

en: List
ca: Llistat

en: Read more
ca: Llegeix més

en: Edit
ca: Edita

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Weight
ca: Pes

en: Name
ca: Nom

en: Label
ca: Etiqueta

en: Default
ca: Per defecte

en: Layout
ca: Disposició

en: Promoted
ca: Promogut

en: Configure
ca: Configura

en: Options
ca: Opcions

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Fixed
ca: Fixat

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Apply
ca: Aplica

en: Debug
ca: Depuració

en: Sizes
ca: Mides

en: Columns
ca: Columnes

en: Ratio
ca: Ràtio

en: Master
ca: Mestre
