Mason (8.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: List
id: Daftar

en: Read more
id: Selengkapnya

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Layout
id: Tata letak

en: Promoted
id: Dipromosikan

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Options
id: Opsi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Fixed
id: Tetap

en: Duplicate
id: Duplikat

en: Apply
id: Terapkan

en: Sizes
id: Ukuran

en: Columns
id: Kolom

en: Asc
id: Urutan turun
