Mason (8.x-1.0-beta3) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: List
fa: فهرست

en: Read more
fa: ادامه مطلب

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Layout
fa: آرایش

en: ID
fa: شناسه

en: Promoted
fa: ارتقا یافته

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Fixed
fa: ثابت

en: Duplicate
fa: تکرار

en: Apply
fa: تایید

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: Columns
fa: ستون‌ها

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
