Mason (8.x-1.0-rc1) - en to ru translation catalogue (28 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: List
ru: Список

en: Read more
ru: Подробнее

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Weight
ru: Вес

en: Category
ru: Категория

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Layout
ru: Макет

en: Promoted
ru: На главной

en: Configure
ru: Настроить

en: Options
ru: Опции

en: Desc
ru: По убыванию

en: Not installed
ru: Не установлено

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Fixed
ru: Фиксированный

en: Installed
ru: Установлено

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: Apply
ru: Применить

en: Debug
ru: Отладка

en: Sizes
ru: Размер

en: Columns
ru: Колонки

en: Ratio
ru: Соотношение

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Gutter
ru: Канавка
