Masquerade (8.x-2.0-rc5) - en to no translation catalogue (42 entries)

en: Forms
no: Skjema

en: Username
no: Brukernavn

en: view
no: vis

en: Switch
no: Bytt

en: About
no: Om

en: Masquerade
no: Maskér

en: Switch back
no: Bytt tilbake

en: Uses
no: Bruker

en: Toolbar
no: Verktøylinje

en: You cannot masquerade as yourself. Please choose a different user to masquerade as.
no: Du kan ikke maskere deg som deg selv. Velg en annen bruker.

en: Use the site in maintenance mode
no: Bruke nettstedet når det er i vedlikeholdsmodus

en: Masquerade as user link.
no: Lenke til maskér som bruker.

en: Masquerade as
no: Maskér som

en: The Masquerade module allows users to temporarily switch to another user account. It records the original user account, so users can easily switch back.
no: Modulen "Masquerade" gir brukere muligheten til å midlertidig bytte til en annen konto. Man kan enkelt bytte tilbake til sin egen konto.

en: Granting masquerade access
no: Gir tilgang til å maskere

en: Masquerading as another user
no: Maskerer som en annen bruker

en: There are multiple ways to masquerade as another user:
no: Det er flere måter å maskere seg som en annen bruker:

en: On the <a href=":admin-people-url">administrative user listing</a>, choose the <em>Masquerade</em> operation of a certain user account.
no: På <a href=":admin-people-url">brukersiden</a>, velg hvordan du vil maskere som en bruker.

en: Masquerade can be used directly from menus provided by the %toolbar module.
no: Man kan maskere seg direkte fra meny som kommer fra modulen %toolbar.

en: Switching back
no: Bytter tilbake

en: To stop masquerading as another user, click the <em>Unmasquerade</em> link in the user account links menu.
no: For å avslutte maskering, velg <em>avbryt maskering</em> i brukermenyen.

en: Unmasquerade
no: Avbryt maskering

en: Masquerade as @name
no: Maskér som @name

en: You are masquerading already. Please <a href="@unmasquerade-url">switch back</a> to your account to masquerade as another user.
no: Du maskerer deg allerede. <a href="@unmasquerade-url">Bytt tilbake</a> til din egen konto først for å maskere deg som noen andre.

en: @user is not permitted to %permission. <a href=":maintenance-url">Disable maintenance mode</a> to masquerade as @user.
no: @user har ikke tillatelse til %permission. <a href=":maintenance-url">Slå av vedlikeholdsmodus</a> for å maskere som @user.

en: You are not allowed to masquerade as %name.
no: Du har ikke tillatelse til å maskere som %name.

en: Allows privileged users to masquerade as another user.
no: Gir brukere med tillatelse mulighet til å maskere seg som en annen bruker.

en: Switch back to your user account.
no: Bytt tilbake til egen bruker.

en: Masquerade as any user except super user
no: Masker som alle brukere unntatt superbruker

en: Masquerade as super user (UID 1)
no: Masker som superbruker (UID 1)

en: User %username masqueraded as %target_username.
no: Bruker %username maskerte seg som %target_username.

en: User %username stopped masquerading as %old_username.
no: Bruker %username sluttet å maskere seg som %old_username.

en: Masquerade as @role
no: Maskér som @role

en: User is masquerading
no: Bruker maskerer seg

en: You are now masquerading as @user.
no: Du maskerer deg som @user.

en: You are no longer masquerading as @user.
no: Du maskerer deg ikke lengre som @user.

en: Error trying unmasquerading as @user.
no: Feil ved forsøk på å slutte å maskere som @user.

en: Masquerade as…
no: Maskér som...

en: The user does not exist. Please enter a valid username.
no: Brukeren finnes ikke. Skriv inn et gyldig brukernavn.

en: Users may only masquerade as another user if they have the <a href=":permission_link">Masquerade as any user</a> permission or if they have all the <a href=":permission_link">Masquerade as ROLE</a> permissions for all the target account's roles.
no: Brukere kan bare maskere seg som en annen bruker om de har tillatelsen  <a href=":permission_link">Maskér som hvilken som helst bruker</a>, eller om de har tillatelsen <a href=":permission_link">Maskér som rolle</a> for alle rollene brukeren de ønsker å maskere seg som har.

en: Show unmasquerade link in block
no: Vis maskeringslenke i blokk

en: If checked, this block will show a "Switch back" link when the user is masquerading.
no: Om avhuket vil dette vise en lenke for å "bytte tilbake" når en bruker maskerer seg.
