Mass Contact (8.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Subject
fr: Objet

en: Send email
fr: Envoyer un courriel

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Categories
fr: Catégories

en: Category
fr: Catégorie

en: Settings
fr: Paramètres

en: Add category
fr: Ajouter une catégorie

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Help
fr: Aide

en: Archive
fr: Archiver

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Mail
fr: Courriel

en: All
fr: Tout

en: Related tasks:
fr: Tâches reliées :

en: Mass Contact
fr: Contacter en masse

en: Recipients
fr: Destinataires

en: Hourly threshold
fr: Seuil horaire

en: Role
fr: Rôle

en: Selected categories
fr: Catégories séléctionnées

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Send yourself a copy.
fr: M'envoyer une copie.

en: Default sender name
fr: Nom de l'expéditeur par défaut

en: Send message
fr: Envoyer le message

en: Machine name
fr: Nom système

en: Any
fr: Tout

en: SMTP Authentication Support
fr: Support d'authentification SMTP

en: Character set
fr: Jeu de caractères

en: Category ID
fr: Identifiant de catégorie

en: Troubleshooting
fr: Dépannage

en: Sender name
fr: Nom de l'expéditeur

en: Sender email
fr: Adresse de courriel de l'expéditeur

en: Selected by default
fr: Sélectionné par défaut

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Selection criteria
fr: Critère de sélection

en: Send yourself a copy
fr: M'envoyer une copie

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
