Material Admin (2.0.0) - en to fr translation catalogue (43 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Author
fr: Auteur

en: Name
fr: Nom

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to parent page
fr: Aller à la page parente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Preview
fr: Aperçu

en: Access
fr: Accès

en: Upload
fr: Transférer

en: Web Server
fr: Serveur Web

en: Database
fr: Base de données

en: Published
fr: Publié

en: Filter
fr: Filtrer

en: Up
fr: Haut

en: System
fr: Système

en: Uninstall
fr: Désinstaller

en: Close
fr: Fermer

en: Select all rows in this table
fr: Sélectionner toutes les lignes du tableau

en: Deselect all rows in this table
fr: Désélectionner toutes les lignes du tableau

en: Not published
fr: Non publié

en: You are here
fr: Vous êtes ici

en: Tabs
fr: Onglets

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Memory limit
fr: Limite de mémoire

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Bulk operations
fr: Opérations en masse

en: Module dependencies
fr: Dépendances du module

en: No modules are available to uninstall.
fr: Aucun module ne peut être désinstallé.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
fr: Ce droit est héritée du rôle de l'utilisateur authentifié.

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Last Cron Run
fr: Dernière fois que la tâche planifiée (cron) a été lancée

en: Last page
fr: Dernière page

en: Drupal Version
fr: Version de Drupal

en: Last saved
fr: Dernier enregistrement

en: Not saved yet
fr: Pas encore enregistré

en: Book outline for @book.title
fr: Structure du livre @book.title

en: Book traversal links for
fr: Liens transversaux de livre pour

en: First page
fr: Première page

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
fr[0]: @module.module_name ne peut être désinstallé pour la raison suivante :
fr[1]: @module.module_name ne peut être désinstallé pour les raisons suivantes :

en: General System Information
fr: Informations générales du système
