Material Admin (2.0.1) - en to da translation catalogue (39 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Name
da: Navn

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to parent page
da: Gå til overordnet side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Preview
da: Gennemse

en: Access
da: Adgang

en: Published
da: Udgivet

en: Up
da: Op

en: Uninstall
da: Afinstallér

en: Close
da: Luk

en: Select all rows in this table
da: Vælg alle rækker i tabellen

en: Deselect all rows in this table
da: Fravælg alle rækker i tabellen

en: Not published
da: Ikke udgivet

en: You are here
da: Du er her

en: Tabs
da: Faner

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Memory limit
da: RAM grænse

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Bulk operations
da: Masse-handlinger

en: Module dependencies
da: Modulafhængigheder

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: No modules are available to uninstall.
da: Der er ingen moduler at afinstallere.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
da: Denne tilladelse er arvet fra den godkendte brugerrolle.

en: Previous page
da: Forrige side

en: Last Cron Run
da: Sidste Cron Kørsel

en: Last page
da: Sidste side

en: Last saved
da: Sidst gemt

en: Not saved yet
da: Ikke gemt endnu

en: Book outline for @book.title
da: Indholdsfortegnelse for @book.title

en: Book traversal links for
da: Bognavigations-links for

en: First page
da: Første side

en: Page @items.current
da: Side @items.current

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
da[0]: Følgende grunder forhindrer at @module.module_name kan afinstalleres:
da[1]: Følgende grunder forhindrer at @module.module_name kan afinstalleres:
