Material Admin (2.0.2) - en to uk translation catalogue (46 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Version
uk: Версія

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to parent page
uk: Перейти на батьківську сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Access
uk: Доступ

en: Upload
uk: Викласти

en: Web Server
uk: Веб-сервер

en: Database
uk: База даних

en: Published
uk: Опубліковано

en: Filter
uk: Фільтр

en: Up
uk: Вгору

en: System
uk: Система

en: Uninstall
uk: Видалити

en: Close
uk: Закрити

en: Select all rows in this table
uk: Вибрати всі рядки в таблиці

en: Deselect all rows in this table
uk: Зняти вибір всіх рядків

en: Not published
uk: Не опубліковано

en: You are here
uk: Ви є тут

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Memory limit
uk: Обмеження пам'яті

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Bulk operations
uk: Пакетні операції

en: Module dependencies
uk: Залежності модуля

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: No modules are available to uninstall.
uk: Доступні для видалення модулі відсутні.

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Last Cron Run
uk: Останній запуск крону

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Drupal Version
uk: Версія Друпал

en: Last saved
uk: Остання зміна

en: Not saved yet
uk: Ще не збережено

en: Book outline for @book.title
uk: Підшивка книг для @book.title

en: Book traversal links for
uk: Книжкові перехресні посилання для

en: First page
uk: Перша сторінка

en: Page @items.current
uk: Сторінка @items.current

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
uk[0]: Модуль @module.module_name неможливо деінсталювати з наступної причини:
uk[1]: Модуль @module.module_name неможливо деінсталювати з наступних причин:
uk[2]: Модуль @module.module_name неможливо деінсталювати з наступних причин:

en: General System Information
uk: Основні відомості про систему
