Material Admin (2.0.4) - en to vi translation catalogue (36 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Content
vi: Nội dung

en: Author
vi: Tác giả

en: Description
vi: Mô tả

en: Version
vi: Phiên bản

en: Name
vi: Tên

en: Go to previous page
vi: Đến trang kế trước

en: Go to parent page
vi: Đến trang cha

en: Go to next page
vi: Đến trang sau

en: Preview
vi: Xem trước

en: Help
vi: Trợ giúp

en: Access
vi: Truy cập

en: Upload
vi: Tải lên

en: Database
vi: Cơ sở dữ liệu

en: Header
vi: Tiêu đề

en: Published
vi: Đã công bố

en: Filter
vi: Lọc

en: Up
vi: Lên

en: System
vi: Hệ thống

en: Uninstall
vi: Gỡ bỏ

en: Close
vi: Đóng

en: Select all rows in this table
vi: Chọn tất cả các dòng trong bảng này

en: Deselect all rows in this table
vi: Bỏ chọn tất cả các dòng trong bảng này

en: Not published
vi: Chưa công bố

en: You are here
vi: Bạn đang ở đây

en: Go to first page
vi: Đến trang đầu tiên

en: Go to last page
vi: Đến trang cuối cùng

en: Primary tabs
vi: Tab chính

en: Secondary tabs
vi: Thẻ phụ

en: First sidebar
vi: Thanh bên đầu tiên (bên trái)

en: Module dependencies
vi: Mô-đun phụ thuộc

en: No modules are available to uninstall.
vi: Không có module nào hợp lệ để gỡ bỏ.

en: Page top
vi: Đầu trang

en: Page bottom
vi: Cuối trang

en: Highlighted
vi: Nổi bật

en: Previous page
vi: Trang trước
