Material Admin (8.x-1.0-alpha1) - en to is translation catalogue (24 entries)

en: Home
is: Heim

en: Author
is: Høvundur

en: Description
is: Lýsing

en: Version
is: Útgáva

en: Name
is: Navn

en: Go to previous page
is: Far til fyrru síðu

en: Go to parent page
is: Far til omanfyri liggjandi síðu

en: Go to next page
is: Far til næstu síðu

en: Preview
is: Undansýning

en: Help
is: Hjálp

en: Access
is: Atgongd

en: Published
is: Útgivið

en: Filter
is: Filtur

en: System
is: Kervi

en: Uninstall
is: Tak út aftur

en: Select all rows in this table
is: Vel øll rað í hesi talvu

en: Deselect all rows in this table
is: Frável øll rað í hesi talvu

en: Not published
is: Ikki útgivið

en: You are here
is: Tú ert her

en: Go to first page
is: Far til fyrstu síðu

en: Go to last page
is: Far til síðstu síðu

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Secondary tabs
is: Næstu spjaldur

en: No modules are available to uninstall.
is: Eingi mótul eru tøk at taka av heimasíðuni.
