Material Admin (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (43 entries)

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Version
it: Versione

en: Name
it: Nome

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to parent page
it: Vai alla pagina padre

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Preview
it: Anteprima

en: Help
it: Aiuto

en: Access
it: Accesso

en: Web Server
it: Server web

en: Published
it: Pubblicato

en: Filter
it: Filtra

en: Up
it: Su

en: System
it: Sistema

en: Uninstall
it: Disinstalla

en: Close
it: Chiudi

en: Select all rows in this table
it: Seleziona tutte le righe in questa tabella

en: Deselect all rows in this table
it: Deseleziona tutte le righe in questa tabella

en: Not published
it: Non pubblicato

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Tabs
it: Schede

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Memory limit
it: Limite di memoria

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Module dependencies
it: Dipendenze modulo

en: Pagination
it: Paginazione

en: No modules are available to uninstall.
it: Non è possibile disinstallare alcun modulo.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
it: Questo permesso viene ereditato dal ruolo utente autenticato.

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Last Cron Run
it: Ultima esecuzione Cron

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Drupal Version
it: Versione di Drupal

en: Last saved
it: Ultimo salvataggio

en: Not saved yet
it: Non ancora salvato

en: Book outline for @book.title
it: Struttura del book @book.title

en: Book traversal links for
it: Link di attraversamento del book per

en: First page
it: Prima pagina

en: Page @items.current
it: Pagina @items.current

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
it[0]: La seguente motivazione impedisce la disinstallazione di @module.module_name:
it[1]: Le seguenti motivazioni impediscono la disinstallazione di @module.module_name:
