Material Admin (8.x-1.0-alpha4) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Author
hi: लेखक

en: Description
hi: उल्लेख

en: Version
hi: संस्करण

en: Name
hi: नाम

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to parent page
hi: मूल जनक पृष्ठ पर जायें

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Help
hi: मदद

en: Access
hi: पहुंच

en: Web Server
hi: वेब सर्वर

en: Database
hi: डेटाबेस

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Up
hi: ऊपर

en: System
hi: प्रणाली

en: Uninstall
hi: स्थापना रद्द करें

en: Close
hi: बंद करे

en: Select all rows in this table
hi: इस तालिका में सभी पंक्तियों का चयन करें

en: Deselect all rows in this table
hi: इस तालिका में सभी पंक्तियों को अचयनित करें

en: Not published
hi: प्रकाशित नहीं हुआ

en: You are here
hi: आप यहाँ हैं

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Module dependencies
hi: मॉड्यूल निर्भरता

en: Book traversal links for
hi: बुक चंक्रमण लिंक के लिए
