Material Admin (8.x-1.0-alpha5) - en to is translation catalogue (30 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Author
is: Höfundur

en: Description
is: Lýsing

en: Version
is: Útgáfa

en: Name
is: Nafn

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to parent page
is: Fara á síðu foreldris

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Preview
is: Forskoða

en: Help
is: Hjálp

en: Access
is: Aðgangur

en: Web Server
is: Vefþjónn

en: Database
is: Gagnagrunnur

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Up
is: Upp

en: System
is: Kerfi

en: Uninstall
is: Fjarlægja

en: Close
is: Loka

en: Select all rows in this table
is: Velja allar raðir í töflunni

en: Deselect all rows in this table
is: Afvelja allar raðir í töflunni

en: Not published
is: Ekki birt

en: You are here
is: Þú ert hér

en: Tabs
is: Flipar

en: Next page
is: Næsta síða

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Bulk operations
is: Magnaðgerðir

en: Last page
is: Síðasta síða

en: Last saved
is: Síðast vistað
