Material Admin (8.x-1.0-alpha5) - en to ro translation catalogue (46 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: Version
ro: Versiune

en: Name
ro: Nume

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to parent page
ro: Mergi la pagina părinte

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Help
ro: Ajutor

en: Access
ro: Acces

en: Web Server
ro: Server Web

en: Database
ro: Bază de date

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Up
ro: Sus

en: System
ro: Sistem

en: Uninstall
ro: Dezinstalați

en: Close
ro: Închideți

en: Select all rows in this table
ro: Selectați toate rândurile din acest tabel

en: Deselect all rows in this table
ro: Deselectați toate rândurile din acest tabel

en: Not published
ro: Nepublicat

en: You are here
ro: Eşti aici

en: Tabs
ro: Taburi

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Memory limit
ro: Limită memorie

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Module dependencies
ro: Dependențe modul

en: Pagination
ro: Paginație

en: No modules are available to uninstall.
ro: Nu sunt disponibile module pentru dezinstalare.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
ro: Această permisiune este moștenită de la rolul utilizatorului autentificat.

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Last Cron Run
ro: Ultima rulare Cron

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Drupal Version
ro: Versiune Drupal

en: Last saved
ro: Ultimul salvat

en: Not saved yet
ro: Nesalvat încă

en: Book outline for @book.title
ro: Structură carte pentru @book.title

en: Book traversal links for
ro: Legături de parcurgere a cărții pentru

en: First page
ro: Prima pagină

en: Page @items.current
ro: Pagina @items.current

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
ro[0]: Următorul motiv împiedică dezinstalarea modulului @module.module_name:
ro[1]: Următoarele motive împiedică dezinstalarea modulului @module.module_name:

en: General System Information
ro: Informații generale despre sistem
