Material Admin (8.x-1.0-alpha5) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: شرح

en: Version
fa: نسخه

en: Name
fa: نام

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to parent page
fa: برو به صفحه والد

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Help
fa: راهنما

en: Access
fa: دسترسی

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: Up
fa: بالا

en: System
fa: سیستم

en: Uninstall
fa: عزل

en: Close
fa: بستن

en: Select all rows in this table
fa: انتخاب همه سطرها در این جدول

en: Deselect all rows in this table
fa: عدم انتخاب همه سطرها در این جدول

en: Not published
fa: منتشر نشده

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Bulk operations
fa: عملیات دسته جمعی

en: Module dependencies
fa: وابستگی‌های ماژول

en: No modules are available to uninstall.
fa: هیچ ماژولی جهت حذف وجود ندارد.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
fa: این مجوز از نقش کاربر شناخته شده گرفته شده است.
