Material base (3.0.0-beta1) - en to el translation catalogue (35 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Help
el: Βοήθεια

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Standard
el: Βασικό

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Go to first page
el: Πρώτη σελίδα

en: Go to last page
el: Τελευταία σελίδα

en: Overlay
el: Υπέρθεση

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Permanent
el: Μόνιμο

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: Powered by Drupal
el: Βασισμένο στο Drupal

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Sidebar first
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Sidebar second
el: Δεύτερη πλευρική ζώνη

en: Previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Theme name
el: Όνομα θεματικής παραλλαγής

en: Footer menu
el: Μενού υποσέλιδου

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: User account menu
el: Μενού λογαριασμού χρήστη
