Material base (8.x-1.12) - en to ro translation catalogue (37 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Content
ro: Conținut

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Search
ro: Căutare

en: Password
ro: Parolă

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Help
ro: Ajutor

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Tools
ro: Instrumente

en: Tabs
ro: Taburi

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: First sidebar
ro: Prima bară laterală

en: Pagination
ro: Paginație

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Reset your password
ro: Resetați-vă parola

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: First page
ro: Prima pagină

en: Page @items.current
ro: Pagina @items.current

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator
